Cycling – Trening o wysokiej intensywności cardio, na rowerach spinningowych. Trwa około 45 min. Ma na celu spalić tkankę tłuszczową i poprawić wydolność organizmu.

Yoga - to jedna z najstarszych form pracy z ciałem i umysłem. Poprawia sprawność fizyczną oraz równoważy na poziomie psychicznym. Zajęcia opierają się na sekwencji pozycji, które uelastyczniają, wzmacniają i relaksują ciało. Praktyka jogi wpływa na poszerzanie świadomości ciała, uwalnia od napięć, ułatwia wyciszenie, przywraca właściwe wzorce oddechowe i usprawnia procesy myślowe.

Stretching - to prosty i skuteczny sposób poprawiania i utrzymywania sprawności ruchowej. To popularna metoda obrony organizmu przed urazami i odzyskania sił po treningu. Ten system pomaga w redukowaniu napięć psychicznych i mięśniowych. Zajęcia składają się z dwóch faz - dynamicznej i statycznej. Dzięki temu pracujemy nad zwiększaniem zakresu ruchów i wydajnością mięśni, jak i nad ich rozluźnieniem i elastycznością oraz regeneracją.

Kształtne ramiona -  Trening wzmacniający górne partie mięsni (obręcz barkową), core (tułowia) i brzucha.

Interwał Gym – Trening na strefie funkcjonalnej, prowadzony przez trenera personalnego, trwający 30 min. Trening w formie interwału np. 30s/30s ma na celu spalić tkankę tłuszczową, podkręcić metabolizm i poprawić kondycje.

ABT - Ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki

TBC – “ Total body Conditioning” Trening modelujący całe ciało

Trening funkcjonalny  -  to rodzaj intensywnych ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania masy mięśniowej. Polega na imitowaniu ruchów, które wykonujemy na co dzień przy zwykłych czynnościach, ale w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami.

Aqua Areobic – Trening fitness w wodzie

Fit Body – Trening składający sie z 3 częsci (cardio ,siła i brzuch ) trening ma na celu wzmocnić ciało, spalić tk. tłuszczową i ujędrnić ciało

Zdrowy kręgosłup - to program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia te pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe – rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki ciała oraz samopoczucia.

Aktywny senior – Trening o niższej intensywności, majacy na celu  utrzymać aktywność fizyczna jak najdłużej

Q- Pump -  Zajęcia kładą nacisk na wszystkie partie ciała. Podczas jednej sesji przeprowadzane są sekwencje przechodzące przez każdą z poszczególnych grup mięśniowych, co pozwala odpowiednio zaangażować wszystkie mięśnie i zbudować zrównoważoną symetryczną sylwetkę.

Prawidłowa technika – nauka i doskonalenie technik związanych z ruchem przy wykonywaniu określonego ćwiczenia. Ćwiczenia mają na celu wyrobić prawidłowy nawyk ruchowy i nauczyć się „czucia mięśni9owego” (kontrola nad własnym ciałem)

 Quper – inaczej BPU ( brzuch pośladki uda )

 Step - Step aerobik to forma zajęć fitness, do których wykorzystuje się specjalną, ok. 20-centymetrową platformę zwaną stepem. Ćwiczenia w rytm tanecznej muzyki polegają na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby. Podczas jednych zajęć step aerobiku można spalić nawet 600 kcal, a ponadto wyrzeźbić i ujędrnić uda, pośladki oraz łydki. Zobacz, jakie jeszcze efekty możesz uzyskać ćwicząc ze stepem.

 Zdrowe Biodra - pozwalają zminimalizować lub wyeliminować dolegliwości spowodowane siedzącym trybem życia, urazami, chorobami lub przeciążeniem stawu biodrowego. Proponowane ćwiczenia wzmacniają i rozciągają mięśnie oraz zwiększają płynność poruszania się.

 Latino - To zajęcia bazujące na latynoskich rytmach, które są doskonałym połączeniem tańców latynoamerykańskich i kroków aerobiku. Latino, to jedna z podstawowych zajęć fitness, które opiera się na choreografii. Te proste kroki bawią, cieszą i stanowią sposób na świetną rozrywkę dla każdego z uczestników. Dzięki temu, iż są to zajęcia taneczne świetnie spalają tkankę tłuszczową, pobudzają metabolizm i modelują sylwetkę. Latino nie rozbudowuje mięśni tylko sprawia, że uczestnicy przy regularnym uczestnictwie w zajęciach wyglądają smuklej. Latino to świetna muzyka, niesamowita zabawa i utrata kalorii. To zajęcia wszystkich lubiących szybkie, energiczne zajęcia choreograficzne.

Zumba -  taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. ... Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha.

Areo Box – Trening o wysokiej intensywności cardio łączący elementy sztuk walki : box, kickboxing, muai tai ,jak i klasycznego aerobicu. Praca nad własnym ciałem.  Podczas treningu spalisz do 600 kcal.

Bokwa –trening dynamiczny, skoczny z elementami kick boeingu i tańca afrykańskiego. Poprawia koordynację, wzmacnia ciało. Spalasz 1000 kcal !

 Salsation – taneczny trening w którym wykorzystujemy elementy treningu funkcjonalnego. Choreografie  taneczne  które poprawiają dynamikę  własnego ciała, rozluźniają i spalają tkankę tłuszczową (mix tańców Latino) 

Boot Camp - Treningi  wywodzi się z metodologii amerykańskich treningów wojskowych mają charakter funkcjonalny, łączą w sobie ćwiczenia:

  • ćwiczenia kształtujące wytrzymałość tlenową
  • ćwiczenia kształtujące wydolność beztlenową i/lub siłę
  • ćwiczenia kształtujące koordynację ruchową, równowagę, refleks
  • ćwiczenia rozciągające

Treningi Boot Camp kierowane są do wszystkich osób, bez ograniczeń wiekowych.

Combat – Trening inspirowany sztukami walki o wysokiej intensywności cardio, oparty na choreografii.

Pilates - system ćwiczeń fizycznych którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych.

STRONG by Zumba -  to program, który poprawia kondycję i wytrzymałość całego ciała poprzez kombinacje ćwiczeń siłowych, z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz wysokiej intensywności kardio. Efektywność tego dynamicznego treningu osiąga się poprzez zaangażowanie ćwiczeń plyometrycznych, funkcjonalnych w 3 płaszczyznach ruchu oraz zorientowanych na stabilizację i wzmacnianie korpusu ciała.

-10%

Subscribe now for discount

Quanfit Fitness & Wellness Basen w Galerii Cuprum Arena Sikorskiego 20

Informujemy, że ostatnie wyniki badań jakości wody basenowej w naszym obiekcie potwierdziły spełnienie wymagań sanitarnych określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach
(Dz.U. Poz. 2016 z 2015 r.)